USTA OYUNCU CEM DAVRAN VE YÖNETMEN ÖZKAN ÇELİK İLE ÖZEL RÖPORTAJ

Babamın Kemikleri Sinema filmi ekibiyle bir araya gelen Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER “ Halkımız; göreve geldiğimiz günden itibaren kültürel ve sosyal faaliyetlerin fazla olmasını bekliyor. Bizde belediye olarak halkımızın bu isteğini karşılamaya çalışıyoruz.

“Öğrencinin yaşattığı gurur”

Başkan BEKLER; “Yıllar sonra öğrencimin yönetmen olduğunu, ilçemizde bir film çekmek istediğini ve belediye başkanı olarak  benden destek talep etmesi onur verici. Turhal’da bu sinema filmi çekilirse Turhal’ın da tanıtımına  büyük katkı sunacağını hiç düşünmemiştim. Çünkü bu genç yönetmenin bu kadar büyük işler çıkaracağı, aklımın ucuna gelmemişti.”

“Başrolde Cem Davran”

Başkan BEKLER; “Babamın Kemikleri sinema filminde başrolde Cem Davran oynuyor. Genç  yönetmen, sadece ulusal değil, uluslararası  tanınırlığı olan bu sanatçıyı  Turhal’a getirdi, çekimlerde aralıksız devam ediyor. Başkan olarak bu sinema filmine destek vermemdeki amaç genç bir yönetmene destek vermenin ötesine geçerek, Turhal’ın tanıtımı aşamasına gelmiş oldu.”

“Turhalımız da bir ilk”

Bundan önceki yıllarda Turhal’da hiç sinema filmi çekimi olmamış. Ben öncelikle hem öğrencim olan, hem de bu toprakların çocuğu olan genç yönetmen Özkan Çelik’e bu filmi Türkiye’nin her tarafında çekebilme imkanı varken  Turhal’ı tercih edip Turhal topraklarında çektiği için kendisine teşekkür ediyorum. Bu projeyi  kabul ederek ilçemize gurur yaşatan değerli sanatçımız  Cem Davran’a teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı

“Cem Davran’dan  Başkana teşekkür”

Usta oyuncu Cem davran; “ Turhallılar gayet sıcak kanlı ve misafirperver insanlar, bana yüreklerini açtılar. Turhallılara teşekkür ediyorum.  Bu devirde, bu dönemde bir sürü ekonomik problem varken şartlar daha da zorlaşmışken özelde bu projeye genel de sinema sanatına, verdiği desteklerden dolayı Yılmaz Bekler başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah Başkanımızdaki bu duygu, bütün ülkeye yayılır, bütün belediye başkanlarına da örnek olur.” diyerek ifadelerini tamamladı.


Oluşturulma Tarihi : 14.11.2017