BAŞKAN BEKLER’DEN MUSTAFA AKDAĞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Belediye başkanımız Yılmaz Bekler İlçemizde müftü olarak göreve başlayan Mustafa Akdağ’a ziyarette bulundu.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “Mehmet Akpınar hocamız  ile güzel bir diyaloğumuz vardı . Belediye olarak desteklerimizi müftülüğümüze hiçbir zaman esirgemedik. Belediye olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerimizi esirgemeyeceğiz.”

“Akşemsettin Camii, Engelsiz Camii”

Başkan BEKLER; Yenişehir, Mimar Sinan Mahallesinde Akşemsettin Caminin inşaatını belediye olarak biz başlattık. Akşemsettin Cami Turhal da ilk defa Osmanlı mimarisinde yapılan cami olacak. Akşemsettin Cami arsasının bir bölümünü cami derneği  olarak satın alındı, kalan bölümü ise belediye olarak satın alınarak   meclis kararıyla camiye hibe edildi. Turhal da ilk asansörlü cami özelliğini taşıyacak. Önceliğimiz Akşemsettin caminin  2019’da beraber kurdele keserek hizmete açmak istiyoruz.”

 “Mahalle Konağı Kuran kursu”

Başkan BEKLER; “Kayacık Mahallesi ve Müftü Mahalle konağı ikinci katlarını kuran kursu olarak hazır hale getirdik. İlçe Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Müftülüğümüzden gelen hoca hanımlar ile aile danışman eğitimini de başlatmış olacağız. Belediye olarak camilerimize her türlü yardımı  yapıyoruz. Bundan dolayı Belediye Başkanı olarak şahsımı bahtiyar hissediyorum.”

Merkez caminin çevre projesi”

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; Merkez caminin çevre duvarları kaldırılarak halka açılacak. Küçük süs havuzları, banklar  yerleştirilerek Aileler ve çocuklar cami ile bütünleşebilecek. Şadırvanın arka tarafına cami mimarisine uygun iki adet çay ocağı yapılarak bilge sohbetlere vesile olacağız. Alt kattaki lavaboları iptal ederek üst bölüme, güzel mimariye  uygun lavobalar yapılacak. Merkez Camimizde cenaze namazı kılınamamakta bu proje ile alan genişleyecek musalla  taşları yerleştirilerek hizmete açılmış olacak. İhalesi kısa sürede yapılarak ramazan ayına yetiştirilecek. Gurbetçi vatandaşlarımız bayrama geldiğinde camimiz hazır olmuş olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

“Akdağ’dan teşekkür”

Mustafa Akdağ;” Başkanımız Yılmaz Beklerin ziyaretlerinden oldukça hoşnut olduğunu bundan önceki projelerin devamını sağlayarak yeni projelerin hayata geçirilmesi noktasında Başkanımızın desteğini bekliyoruz.” Diyerek sözlerini noktaladı.

 

Oluşturulma Tarihi : 20.11.2017