BAŞKAN BEKLER’DEN MEVLİT KANDİLİ MESAJI

Toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin gerçekleşmesini sağlayan önemli günlerden birisi olan ve en iyi şekilde değerlendirilmesi gereken Mevlit kandiline dikkat çeken Başkan Yılmaz BEKLER  "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz  Hz. Muhammed  (s.a.v)  doğumuyla insanlığa huzur ve mutluluk getirdi. Bu nedenle Mevlit Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Yüce Allah'ın rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede kendimiz, ailemiz ve çevremiz, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve bütün insanlık için yapacağımız dualarla, huzur dolu bir dünya için gönülden temennide bulunmalıyız" dedi. 

Mevlit Kandilinin, İslam alemine, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, sözlerine şöyle devam etti: 

"Böylesine müstesna anlamlı ve mana dolu gün ve geceler aramızdaki dostluk kardeşlik ve yardımlaşma duygularını güçlendiriyor. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) tüm insanlığa fazilet güneşi olarak gönderilmiştir. Bu günlerde Peygamberimizi daha çok anlamaya özen göstermeliyiz. O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı hakikat taşıyan sözlerine, kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını diler, Türk-İslam aleminin mübarek Mevlit Kandilini tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz eder daha nice kandilleri hep birlikte, mutlu ve huzurlu bir şekilde ihya etmemizi dilerim." diyerek sözlerini noktaladı.


Oluşturulma Tarihi : 29.11.2017