BAŞKAN BEKLER’DEN LALE SOĞANI DAĞITIMI

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER İlkokullara lale soğanı dağıtımında açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “ Biz, Turhal Belediyesi olarak 2014’ ten itibaren her yıl bu mevsimde tüm İlkokullarımıza  lale soğanı dağıtımı gerçekleştiriyoruz. 3,5 yıllık görev sürecimizde Turhal’a yaklaşık 120,000 adet lale dikimi gerçekleştirdik. Bu yıl İlkokullarımız da olan 8 bin öğrencimize lale soğanı dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak 30,000 bin adet dikimi biz gerçekleştireceğiz, bu şekilde 2019 yılına kadar yaklaşık 200,000 bin adet laleyi Turhal topraklarına kavuşturmuş olacağız.”

Çiçek sevgisi

“Bu çalışmamızla amacımız, çocuklarımıza küçük yaşta çiçek sevgisini aşılamayı arzuluyoruz. Çocuklarımız kendi elleriyle dikerek, kendi elleriyle büyütecekler. Çiçeğini yetiştirerek ziyaretimize gelen çocuklarımıza hediyelerimiz olacak.”

Lale dikimi

“Lale soğanlarımız ambalajının içinde arkasında olan not kağıdında nasıl dikileceği maddeler halinde belirtilmiş bulunmakta, lale soğanının bir özelliği de uzun yıllar yaşıyor olması, toprağın altında kaldığı müddetçe kendisini yenilenen bir çiçek, her yıl bir okulda program düzenliyoruz. Bu yıl Kazım Karabekir İlkokulunda bu programı yapmayı gerekli gördük.” diyerek sözlerini tamamladı.

Oluşturulma Tarihi : 06.12.2017