AFRİNE DESTEK ŞEHİTLERE DUA

Belediye Başkanımız  Yılmaz Bekler, kendisine gönderilen yüzlerce hediyeyi Afrin’de  Zeytindalı harekatında mücadele veren Mehmetçiklere yardım amacıyla açık artırma ile sattı.

Belediye Başkanı olarak seçilerek 2014 yılında göreve başlayan Yılmaz Bekler, daha önce  kendisine gelen hediyeleri halep e yardım amacıyla satmıştı. Başkan Bekler, bu kez ise kendisine hediye olarak gelen  Kur’an-ı Kerim, plaket, tablo, kitap, süs eşyaları gibi yüzlerce hediyeyi açık artırma ile Afrinde  Zeytindalı harekatında mücadele veren Mehmetçiklere yardım amacı ile satmaya karar verdi. Mehmet Uzun Kapalı Spor Salonunda  açık artırmaya çıkarılan hediyelik eşyalar vatandaşlar tarafından  ilgi gördü.

 "Hediyeler makama gelir"

Afrine destek Şehitlere dua programını Afrinde mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerine destek vermek , ahirete göç etmiş olan şehitlere dua etmek için böyle bir program düzenlediklerini ifade eden Başkan Bekler,” Programın girişine de Belediye Başkanı olduğum günden itibaren makama gelen hediyeleri dizdik ve satışa çıkardık. Bu hediyeler her ne kadar bizim şahsımıza gelmiş olsa da biz Belediye Başkanı olmamış olsaydık bize bu hediyeler verilmeyecekti. Bundan dolayı bizim bu hediyeleri kullanmamız mümkün değil daha önce Halepteki yetim çocuklar için satışa çıkarmıştık ve gelirlerini de Kızılay aracılığıyla Halepteki yetim çocuklara  göndermiştik. Şimdi ise arkamda görmüş olduğunuz bu hediyelerin satışından elde edilecek olan geliri Afrin’de mücadele eden askerlerimize ileteceğiz, komutanları ile iletişime geçerek  onların istediği malzeme varsa satın alacağız ya da götürüp Mehmetçik vakfına bağışlayacağız. Biz bu gece de Afrin’de ki Mehmetçiğimize  hem maddi destek hem de manevi destek sağlamış olacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın  adının yazılı olduğu kalem beş yüz tl’ ye satıldı
Mehmet Uzun Kapalı Spor salonunda sergide  konuşma yapan Başkan Bekler, Başbakan Binali Yıldırım’ın isminin yazılı olduğu kalemi satışa çıkardı. Tükenmez kalem beş yüz tl’ ye  bir hayırsevere satıldı. 

Oluşturulma Tarihi : 20.02.2018