EN GÜZEL BALKON VE BAHÇE YARIŞMASI

Turhal Belediye’sinin düzenlediği Turhal’ın en güzel balkonu ve bahçesini belirlemek üzere bu yıl dördüncüsünün düzenlendiği ’En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması’ nda yarışmacılar ödüllerini aldılar.

 Turhal’da en güzel bahçe ve balkon heyecanı büyük bir coşkuyla kutlandı. Turhal Belediyesi’nin, Turhal da yeşil dokuyu çoğaltmak, görsel kalitesi yüksek kentsel mekânlar oluşturmak, çevreyi güzelleştirmek, sürdürülebilir, yeşille bütünleşmiş yaşam alanları oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği ’En Güzel Bahçe ve Balkon Yarışması’nda jüri üyelerinin yarışmaya başvuranların bahçe ve balkonlarını değerlendirmeleriyle birlikte kazananlar belli oldu.

Turhal Belediyesi Sosyal tesisi Şelale Restaurantta düzenlenen programa Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Belediye Başkan yardımcıları ve yarışmacılar katıldı. Öğle yemeği sonrası programın başlamasıyla sunucu Aykut Zor’un sunumuyla kazananlara ödülleri takdim edildi.

Kazanlar ise şöyle:

2018 Yılı Bahçe Yarışması
1- Ahmet Sarıkaya 
2- Mehmet Ulus 
3- Musa Kılıç

2018 Yılı Balkon Yarışması
1- Ragibe Ererdi
2- Hüseyin Koçer 
3- Mualla Kına

2018 Yılı Resmi Kurumlar 
1- Fatih Cami 
2- Mesleki Eğitim Merkezi 
3- İrem Koleji

2018 Yılı Mansiyon Ödülü
- Muzaffer Türk

Yarışmacılara ödüllerinin takdim edilmesi sonucu konuşan Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, “ "Nefes aldığımız, hayaller kurduğumuz, tabiattan esintiler dinlediğimiz en güzel yerlerdir evlerimizin bahçesi ve balkonları. Evlerinin balkonunda yeşile önem veren, her şeyiyle güzel Turhalımızı daha da güzelleştirmek için emek harcayan Turhallı çevre dostlarına teşekkür ederim" dedi.

Oluşturulma Tarihi : 18.07.2018