Turhal Belediyesi

 

Turhal’da inşaat ve yıkıntı atıklarını taşımak isteyen kişi ve kuruluşlara “Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi” verildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “Turhal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından hayata geçirilen” Hafriyat Yönetim Sistemi” kapsamında atık taşıma izin belgelerini veriyoruz. Taşıma izin belgesi ile kayıt dışı ve kaçak hafriyat atıklarının taşınmasının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Yeni uygulamamız ile birlikte araçları uzaktan takip sistemi ile izleyeceğiz. Böylece Turhal’da kimse istediği yere hafriyat dökemeyecek.” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, gerekli belgeleri tamamlayarak atık taşıma izin belgesi almaya hak kazanan kişi ve kuruluşlara izin belgelerini teslim etti.
Başkanımız BEKLER, Pazar esnafını ziyaret etti. Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Çarşamba pazarını gezdi, esnaf ve alış-veriş için pazara gelen vatandaşlarla sohbet etti, Esnaflara hayırlı işler diledi.
Esnaf ve halk gezilerini sürdüren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, bu kez “Çarşamba Pazarını” ziyaret ederek, pazarcılar ve alışveriş için pazara gelen vatandaşlarla sohbet etti, esnaflara hayırlı işler temennisinde bulundu. Pazarcıların ve halkın şikâyet ve isteklerini dinleyen Başkanımız BEKLER, “Turhal ve Turhallılar için başlattığımız çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” dedi.

Başkanımız BEKLER: “ Bizlerin eskileri, bir başkasının yenisi olabilir.”

Turhal’da gelir sahibi olamayan, hastalık sebebiyle çalışamayan ve ihtiyaçlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek için Turhal Belediyesi tarafından “Hayır Çarşısı” açıldı.

Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “Çok hayırlı bir hizmet ile karşınızdayız. Yeni başlatmış olduğumuz yeni bir çalışma var. Bu çalışma yol, kaldırım, park ya da asfalt değil. Tamamen insana yönelik ve kış günlerinde insana yapılacak olan en güzel bir çalışma. Yoğun kış günlerinde üşüyen insanları giydirmek, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek istiyoruz. Bu amaçla Belediyemizin yanındaki bir mağazada hayır çarşısı açtık. Üzerine ise “Rafta Durmasın, İhtiyacı Olan Alsın” yazdık.  Kışlık, giymediğiniz giyeceklerinizi sizlerden talep ediyoruz.  Buraya gelen giyecekler ihtiyaç sahipleri tarafından alınıyor ve kullanılıyor. Açtığımız günden bugüne kadar bir hafta olmasına rağmen bu mağazamızın içi dolup dolup boşaldı. Giyecekleri dağıtacağımız zaman kapının önünde kuyruklar oluşuyor.  Biz bu kadar talebin olacağını bilmiyor, bu kadar ihtiyaç sahibinin olduğunu düşünmüyorduk.  Çünkü bizlerin eskilerini birilerinin yeni olarak alıp giyeceğini tahmin etmiyorduk.  Ancak bu uygulamayı başlattığımız zaman şunu gördük ki bizlerin eskileri, bir başkasının yenisi olabiliyor. Bundan dolayı sizlere en kalbi duygularımla sesleniyorum ki; Giymediğiniz, dolabınızda fazla duran, kışlık giyeceklerinizi yıkanmış, ütülenmiş ve giyilebilir durumda olanları mağazamıza getirin kendi elinizle rafa asın ve bir ihtiyaç sahibinin onu gelip almasından duymuş olduğunuz onur ve gururun mutluluğunu yaşayarak buradan ayrılabilirsiniz. Birkaç hususu da belirtmek istiyorum.  Vatandaşlarımız eşyaları çuvallara dolduruyor ve hiç giyilmeyecek durumda olan yırtık eski elbiseleri getiriyor. Biz bunları sizin, bizim gibi bu şehirde yaşayan eşimize, dostumuza vatandaşımıza hemşerimize dağıtıyoruz.  Hal böyle olunca özellikle giyilebilir olmasına özen gösteriyoruz.  İkinci uyarımız yazlık kıyafetleri getirmeyin.  Onlar bu mevsimde giyilmezler. Mağazamız yazın da açık olacak, yazlık elbiselerinizi yazın getirebilirsiniz. Üçüncü bir ricam ise illa eski olmasına gerek yok. Sizin evinizde eski bulunmayabilir. Ancak varlıklı olabilir, mağazadan bir eldiven, atkı ya da kaban satın alıp rafa takabilirsiniz. Ama şuna emin olabilirsiniz. Sizin ucuz fiyata almış olduğunuz bir kaban, başkası için marka değerin de olacaktır. Bu mutluluğu sizler ile paylaşmak için ben kameralar ve sosyal medya aracılığı ile sizlere seslenmek istedim. Sesime ses vermeniz temennisi ile bu çalışmamız hayırlara vesile olsun.” dedi.

Turhal Belediyesi zabıta ekipleri son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el koydu.

Turhal Belediyesi zabıta ekipleri 2016 yılı denetimlerine aralıksız devam ederek yaptıkları denetimler sonucunda ise ele geçirdikleri son kullanma tarihi geçmiş ürünleri imha etti.

Denetimler hakkında açıklama yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: Halkın sağlığını ön planda tutarak. Sağlıklı gıdalar tüketilmesi için denetimlerimiz aralıksız devam edecek. Bu denetimler sonucu son kullanma tarihi geçen ürünler toplanarak ekiplerimiz tarafından imha ediliyor. Esnaf kardeşlerimiz son kullanma tarihi geçmiş ürünleri raflarından indirsinler ya da iade etsinler. Turhal Belediyesi olarak denetimlerimiz aralıksız devam edecek.” dedi. 

 

 

 

Turhal Güreş Severler Derneği Başkan BEKLER’i makamında ziyaret etti.  Belediye Başkanlığındaki ziyarete İlçe Spor Müdürü İlhan KURTUL, 2015 -2016 Güreş Ağası Bekir AY, Turhal Güreş Severler Derneği Başkanı Ali GENÇve Yönetim üyeleri katıldı.
Turhal Güreş Severler Derneği Başkanı Ali GENÇ: “Derneğimiz Spor Kulübü’ne dönüştürdük. Artık bundan sonra güreş liglerine katılmak ve daha aktif olarak Turhal’ın adını her yerde duyurmak istiyoruz. Göreve geldiği günden bu güne kadar Başkanımızın destekleri çok oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ her zaman ata sporumuzun destekçisiyiz. Bunun da meyvesini alıyoruz. İlçemizin sırtını yere getirmeyecek sporcular çıkıyor. Gururlanıyor, mutlu oluyoruz.” dedi.
Ziyaret sonunda Turhal Güreş Ağası Bekir AY,  Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’e kısbet hediye etti.