Turhal Belediyesi

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, ilçemizde faaliyet gösteren Mimarlar, İnşaat Mühendisleri ve İnşaat Müteahhitleriyle Şelale Restaurantta kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltıdan önce konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: ”Aday adaylığım dönemimde tüm mühendis ve müteahhit arkadaşlarla bir araya gelmiştik. O dönemde Turhal’la ilgili sizlerin görüşlerini, kanaatlerini, fikirlerini almıştım. 9 aylık bir zaman geçti. Sizlerle yine bir aradayız. Bu toplantının birkaç amacı var. Birinci amacı; geçen 9 aylık zaman dilimi sonrasında aynen seçimlerden önce olduğu gibi yine sizin fikirlerinize, kanaatlerinize ve görüşlerinize başvurmak istiyoruz.
Seçimlerden önce dedik ki, “bu şehri bu şehrin tüm paydaşlarıyla birlikte yöneteceğiz”. Siz de bu şehrin paydaşları içerisinde en etkili olanlardan bir tanesisiniz. Bu şehre özellikle inşaat sektörüyle birlikte yeni bir yön verecek olursak bunu sizinle birlikte yapacağız. Bundan dolayı fikirlerinizi, kanaatlerinizi ve görüşlerinizi almak istiyoruz. Fikir ve kanaatleriniz sadece kendi sektörünüz olan inşaat sektörü üzerine olmasın. Turhal’la ilgili özellikle ekonomi ve ticari hayatı canlandırmaya yönelik olsun, şehirleşmeye yönelik olsun hatta sosyal ve kültürel etkinliklere yönelik olsun fikirlerinizi bizlerle paylaşın. Sizin eleştirileriniz bu şehri seven insanların bu şehre katkı sunmak için yapmış olduğu eleştiri olarak tarafımızdan değerlendirilecektir. ”dedi.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER Ankara ziyaretinde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit GÜL’ü ziyarette bulundu. Ziyarete Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’in yanı sıra Milletvekilimiz Dilek Yüksel, AK Parti Tokat İl Başkanı Adem ÇELİK, Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Almus Belediye Başkanı H. Hüseyin ARIKAN, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin YILDIRIM, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım MİSAFİR katıldı.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI'NDAN MÜJDE

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER Ankara temaslarına devam ediyor. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammed BALTA ile görüştü. Atık Su Arıtma Tesisi ve Eski Vahşi Depolama Alanının ıslahı için Bakanlığa sunulan projelere destek istedi. Aynı zamanda Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER Kentsel dönüşümün başlayacağının müjdesini duyurdu. Hayırlı Olsun

ADALET BAKANI SAYIN BOZDAĞ’DAN DESTEK SÖZÜ

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ ile görüşmelerde bulundu. Ziyaretinde ilçemizdeki hakim ve savcıların lojman talebini dile getiren Belediye Başkanımız, aynı zamanda Şeker Fabrikası’nın satın alınması konusunda Bakan Bozdağ’dan destek sözü aldı.

BAŞKAN BEKLER'DEN BAKAN YARDIMCISI ARZU'YA ZİYARET

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin ARZU’yu makamında ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ Bölgemizin geçim kaynağı hayvancılıktır. İlçemize “Organize Hayvancılık Bölgesi” yapılmasını istiyoruz. Ayrıca Şeker Fabrikası’nın satılmamasını, satılması halinde ise 12 Belediye Başkanı, Pancar  Koop. , Ticaret ve Ziraat Odaları ile hep birlikte Turhal Şeker Fabrikası’na talibiz. ” dedi.

 

Turhal Belediyesi, sabah saatlerinden itibaren ilçemizi etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarına başladı.
 
Olası kar yağışına karşı hazırlıklı olan Turhal Belediyesi, ekip ve ekipmanlarıyla kar yağışının etkili olmaya başladığı sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar  mesai yaptı. Yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçemizde ana arterlerde trafik akışının ve yayaların  olumsuz etkilenmemesi için Belediye ekipleri hummalı çalışma başlattı. Karla mücadele çalışmaları sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlarken gece saatlerinde karın şiddetinin artması ile daha da hızlı bir şekilde devam etti.
 
Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda hummalı bir çalışma içerisine giren ekipler, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir kış dönemi geçirmesini sağlıyor. Hastaneler, mezarlıklar ve cami ulaşımları için de çalışmalar dört koldan sürdürülüyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Makine İkmal Müdürlüğü işbirliğinde yapılan çalışmalarda yaklaşık 175 personel görev alıyor.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tokat ve Turhal'da çalışan basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.  Şelale Restaurant'daki programa Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcılarımız Muzaffer EYİMAYA,  Gürbüzhakan ALPARSLAN ve radyo Tokat sahibi Faruk ALTUNTAŞ, DHA Muhabiri Fatih YILMAZ, Süper Tv Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman AYKUT ve çok sayıda gazeteci katıldı. Yemekten önce konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: "Kıymetli arkadaşlar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile Tokat’ta bulunan tüm gazeteci, televizyoncu ve radyocu arkadaşları Turhal’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Hepinizin Dünya Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun. Bugün Dünya Çalışan Gazeteciler günü, gazetecilik mesleği dünyanın en kutsal ve onurlu mesleklerinden biridir. Çünkü kendileri haber alma özgürlüğünün yeryüzündeki temsilcileridir. Bu haber alma özgürlüğünü gerçekleştirirken de çoğu zaman felaket, hatta savaş bölgelerinde hayatlarını riske ederek oradaki haberleri bütün dünyaya yetiştirme çabası içinde oluyorlar. Bundan dolayı hem kutsal bir meslektir, hem de onurlu bir meslektir. Bugün sizler ile birlikte mutluluğunu paylaştığımız bugünün haberini bile sizler yapacaksınız.

Bugün Turhal’ın en güzel yerinde, Şelale Tepesinde, Şelale Restaurant'da; Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile siz gazeteci arkadaşlarla bir araya gelişimizi ve kışın en güzel anında Turhal’ın kış güzelliğini de dünyaya duyuracak olan  yine siz değerli gazeteci arkadaşlarımızsınız. Sizler bizim gören gözümüz, tutan elimiz, duyan kulağımızsınız. Bundan dolayı sizi ve gününüzü ne kadar kutlasak, etkinlik yapsak hepsinin az olacağını düşünüyorum. Bugün Tokat’taki gazeteciler ailesi ile birlikte burada olmaktan ne kadar mutluluk duyduğumu sizler ile paylaşmak istiyorum. Turhal önümüzdeki günlerde haberini çok yapacağınız bir şehir olacak. Buradan da ilan ediyorum. Allah nasip ederse buradan bizim dönemimizde Turhal kanatlanacak, sıçrayış gerçekleştirecek ve uçuşa geçecek. Birçok projeyi sizler ile birlikte tanıtacağız. Sizler ile birlikte Turhal’da birçok projenin temellerini atacağız. Sizler ile birliktede birçok projenin açılışını gerçekleştireceğiz. Kıymetli arkadaşlar Kur'an-ı Kerim'de "size birisi bir haber getirdiği zaman araştırınız" diyor. Yapmış olduğunuz işin onuru ve kutsallığından; asli vazifenizin sadece haber yapmak değil, doğru haber yapmak olduğunun da bilincinde olduğunuza inanıyorum. Biz güne Turhal ile Tokat ile  bölgemiz, ülkemiz ile ya da dünyamız ile ilgili yapmış olduğunuz haberleri okuyarak başlıyoruz. Bu gelişmeleri sadece bizlere değil, dünyaya duyuruyorsunuz. Bu manada sizleri harika bir kış gününde, yine harika bir mekânda Dünya Çalışan Gazeteciler Gününde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Teşrif ettiğiniz için hepinize Turhal’ımız adına teşekkürlerimi sunuyor, Allah’a emanet ediyorum." dedi.

Yemek programın ardından Belediye Başkanımız gazetecilere hediyeler takdim etti.    
Turhal Belediyesi tarafından hazırlanıp, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunulan “Turhal Belediyesi Vahşi Çöp Depolama Rehabilitasyonu ve Inert Atıklar Düzenli Depolama Geri Dönüşüm Tesisi Etüdü” projesi 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği  programı kapsamında onaylandı.
 
Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “Vahşi Çöp depolama Rehabilitasyonu ve Inert Atıklar Düzenli Depolama  Geri Dönüşüm Tesisi projemiz hayata geçtikten sonra ilçemizde bulunan Şeker Fabrikası ile inşaat faaliyetlerinden dolayı ortaya çıkan hafriyat ve inert atıkların çevreye verdiği zarar önlenmiş olacak.  İlçede Katı Atık Bertaraf Tesisi kurulana kadar da ortaya çıkan evsel atıkların döküm sahası olan vahşi çöp depolama sahasının rehabilitasyonunu sağlamak yoluyla bu alanın çevreye verdiği zararı önlemek de projenin bir diğer amacı olacaktır.” dedi.

Daha sonra projenin uygulanmasına ilişkin sözleşme Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER ve OKA Genel Sekreteri Mevlüt ÖZEN tarafından imzalandı.