Turhal Belediyesi

 

Bu yıl birincisini düzenlediğimiz ramazan etkinlikleri milli egemenlik parkı içerisinde yapıldı.
Milli egemenlik parkı çevresinde bulunan kemer dükkanları esnafı, Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER’i makamında ziyaret ederek ramazan etkinliklerinin milli egemenlik parkında yapıldığı için  teşekkür etti ve bu yıl bu etkinliklerden çok memnun olduklarını ve işlerinin çok iyi olduğunu, parkın yapıldığı 1985 yılından bu güne bu kadar kalabalık görülmediğini; parkın canlanması, vatandaşların aileleriyle birlikte gezmeleri hem parkın hem şehrin canlanmasında büyük etki ettiğini, ticarethanelerinin de olumlu yönde etkilendiğini belirterek Başkanımız BEKLER’e sonsuz teşekkürlerde bulunarak plaket verdiler. 
Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER’de bu olumlu etkiden sonsuz memnun olduğunu dile getirerek esnafın sunmuş olduğu plaket ve çiçeklere teşekkür etti.
Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER Ramazan Bayramının sevincini, halk ile iç içe gönül gönüle yaşadı.
Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER halk ile bayramlaştı. Bayramın ikinci günü Milli Egemenlik Parkında düzenlenen bayramlaşma programına Ak Parti İlçe Başkanı Orhan KOÇ, Doç. Dr. Celil GÖÇER ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çocukların Belediye Başkanımıza ilgisi bir hayli çoktu. 
 
 
 
Ramazan Bayramının yaklaştığı bu günlerde Turhal Belediyesi bayrama hazırız dedi. Mezarlıkların temizlendiği, yolların yıkandığı, camilerin temizlendiği, şehrin her tarafına gül suyu sıkıldığı çalışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER; “Ramazan etkinliklerimiz çok güzel geçti. 30 günde 30 etkinlik adı altında güzel etkinliklerimiz oldu. Tabi bunun yanında Ramazan Bayramına da çok güzel hazırlandık. Belediye ekiplerimiz mezarlıklarda çalışıyor. Tüm mezarlıkları elden geçirdik. Ağaçlar budandı, otlar biçildi, yollar açıldı ve ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyorlar. Şu anda yine temizlik ekiplerimiz ana cadde ve kaldırımları yıkıyorlar, yıkama işlemi bittikten sonra tüm şehri gül suyu ile sulayacağız. Camilerimizin tamamını gül suyu ile tütsülüyoruz. Turhal’ımızın insanı Bayram sabahı tertemiz bir şehre uyanacaklar. ” dedi.
 
Turhal’da Kaldırımlar Gül Kokuyor
Ramazan Bayramına tertemiz girmeyi hedefleyen Turhal Belediyesi şehir merkezindeki yolları ve kaldırımları tazikli su ile yıkadı ve gül suyu sıktı. Ekiplerin gece geç saatlere kadar devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER; “ Ramazan Bayramının yaklaştığı bu günlerde vatandaşlarımıza daha temiz ve güzel hizmet sunabilmek için yolları, kaldırımları yıkatıyor ve ardından gül suyu sıkarak şehrimize ayrı bir hava katıyoruz.” dedi.
 
Turhal’da Bayram Öncesi Mezarlıklar Temizlendi.
Turhal Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi düzenli olarak gerçekleştirdiği mezarlık temizliklerini Ramazan Bayramı öncesi de sürdürdü. Mezarlıklarda temizlik, bakım ve düzenleme çalışmaları yapan Turhal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mezarlıklara çiçek dikti. Bu sene ilkleri yapmaya devam eden Turhal Belediyesi mezarlıklarda yeni bir uygulamayı daha hizmete sundu. Radyo frekans sistemi ile 24 saat mezarlıklarda Kur'an-ı Kerim okunuyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “ vatandaşların Ramazan Bayramı öncesinde ve bayram sırasında gerçekleştirecekleri mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve düzenli bir ortamda yapmaları için Turhal genelinde mezarlıkların temizlendiğini söyledi.”
 

 

Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER; “ Tüm Turhallı hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını kutluyorum. Ramazan Bayramının Turhal’ımız, ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlar getirmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum. Ramazan Bayramının Türkiye’de sıkıntıların, hüzünlerin ve kederlerin kaybolmasını, mutlulukların bütün ülkemizi kaplamasına vesile olmasını diliyorum.

Biz Turhal Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca elimizden geldiği kadar Turhal’da, Turhallıların bu ayı güzel değerlendirebilmeleri ve geçirebilmeleri için gayret sarfettik. “30 Ramazanda 30 Etkinlik” adı altında Milli Egemenlik Parkında bir aylık bir program yaptık. Her gün 1500 tane vatandaşımıza iftar yemeği verdik. Konya’dan Mevlevileri getirerek Semazen gösterileri yaptık, Hacivat – Karagöz gösterileri, Türk Tasavvuf Musikisi ve bunların dışında Ülkenin en değerli ilahi sanatçıları Erkan MUTLU ve Mustafa DEMİRCİ’yi Turhallılar ile buluşturduk. Bayramın ikinci günü ikindi namazından sonra tüm Turhallı hemşerilerimi Milli Egemenlik Parkında yapacağımız, halk bayramlaşmasına da davet ediyorum. Bayramın ikinci günü ikindi namazından sonra Milli Egemenlik Parkında buluşmak temennisi ile tüm Turhallıların bayramını kutluyor, tebrik ediyor, Allah’ tan hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Sokaklara gül suyu, Turhal gül kokuyor...

Turhal Belediyesi Ramazan Ayı dolayısıyla başlattığı uygulama ile ilçedeki cadde ve sokaklara gül suyu sıkıyor. Ramazan ayının sona ereceği ve Ramazan Bayramının yaklaştığı bu günlerde belediye ekiplerimiz ilaçlama aracı ile ilçenin tüm ana arter ve sokaklarına gül suyu sıkılıyor.