Turhal Belediyesi

 

Turhal Yenisi Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen "Hasan Hüseyin’in Şahadeti" resim sergisi açıldı. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen açılış programına İlçe Kaymakamı Y. Fatih KADİROĞLU, Belediye Başkanvekilimiz Osman KUŞ, Başkan Yardımcılarımız Muzaffer EYİMAYA, Yusuf GENİŞ, Hakan ALPARSLAN, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Turhal Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Diyarbakır’da Şehit olan Astsubay Üstçavuş Nejdet AYDOĞDU için başsağlığı mesajı yayımladı.
Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “ Diyarbakır merkezde eşi ile birlikte Pazar alışverişi yaparken maskeli kişilerce vurularak şehit olan Astsubay Üstçavuş Nejdet AYDOĞDU’ ya Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Bu hain saldırıları düzenleyenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak ve ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacaklar" dedi.
 
 
 
Turhal Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, atıl durumda olan ve madde bağımlılarının  barınak olarak kullandığı toplamda 100’ e yakın gecekonduyu yıktı.

Belediye ekipleri, madde bağımlılarının  uğrak yeri olan gecekondulara müdahale etti. Yıllardır kullanılmayan madde bağımlılarının da yuvası haline gelmiş olan, mahalle halkının da büyük tepkilerine neden olan binalarda yıkım işleme başladı.
Belediye ekipleri M. Fevzi Çakmak, Bahar, Cami Kebir, Kova, Meydan ve  Pazar Mahallelerinde 100’e yakın gecekondu yıktı. Yıkımlar dolayısıyla Turhal Belediyesi'ne teşekkür eden vatandaşlar, yıllardan beri bu evler boştu, zaman içerisinde madde bağımlılarının yuvası haline gelmişti. Turhal Belediyesi şikâyetlerimizi göz ardı etmedi ve yıkımı başarıyla gerçekleştirdi. Belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz.'' dedi. 
 
Zabıta Müdürü Osman BEKLER ise, “ilçede benzer harabe evlerin tespit edilerek yıkım çalışmaları devam edecek.” dedi.
Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER Karaman ili Ermenek ilçesinde su baskını sonucu meydana gelen maden kazasında mahsur kalan madencilerimiz için bir mesaj yayınladı.
 
Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ Ermenek’teki kazadan dolayı mahsur kalan vatandaşlarımız için Cenab-ı Allah’tan mutlu bir haber almayı diliyorum. Dualarımız onlarla. Bir an önce kurtulup ailelerine, sevdiklerine kavuşmalarını bekliyoruz.” dedi.