Turhal Belediyesi

 

Turhal Belediyesinin 19. Kültür ve Sanat Festivali devam ederken her akşam farklı sanatçı vatandaşlar ile buluşuyor. Önceki akşam sahneye çıkan Fatih ÖZİL ve ekibi Turhallılara unutulmaz bir akşam yaşattı. Milli Egemenlik Parkı etkinlik alanında yapılan programa Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Zile Belediye Başkanı Lütfi VİDİNEL, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Turhal Belediyesi tarafından bu sene 19.sunun düzenlendiği Turhal Koca Kavak Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Koca Kavak Karakucak Güreşleri nefes kesti. 250 sporcunun katıldığı kara kucak güreşlerinde kıran kırana mücadeleler yapıldı. Ünlü Kırkpınar Başpehlivan ve Türkiye Şampiyonlarının da katıldığı güreşlerde Baş Pehlivan Rıza YILDIRIM, Başaltında ise İlyas YILDIRIM birinci oldu.
 
Kara kucak güreşlerinde halka hitap eden Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “ Bugün 19.su düzenlenen Geleneksel Koca Kavak Kültür ve Sanat Festivalinin yine 13.sü düzenlenen güreş organizasyonunda sizler ile birlikteyiz. Ben sözlerimin başında öncelikle Allah’a sonsuz şükürler ediyorum. Çünkü bana böyle bir organizasyonu yapma, destek verme fırsatı verdiği için. Seçimlerden önce bir vaadim vardı. Sporu destekleyeceğim, sporların içerisinde özellikle güreşi destekleyeceğimi söylemiştim. Festivalimizin 19.su düzenleniyor. Birincisi değil, ondukuzuncusu düzenleniyor. Bizden önceki Belediye Başkanlarımız, bu güzel festival çalışmasını başlatmışlar, peşinden gelenler devam ettirmişler. Ben bu güzel festivali başlatıp devam ettiren Belediye Başkanlarıma sizler adına teşekkür ediyorum. Festivalimizin, güreş organizasyonumuzun Turhal’ımıza, tüm Türkiye’mize hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

Turhal Belediyesi 19. Koca Kavak Kültür ve Sanat Festivali dolu dolu geçiyor. Festival kapsamında düzenlenen Urfa Sıra Gecesi vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Milli Egemenlik Parkı etkinlik alanında gerçekleştirilen programda Urfa’dan gelen özel ekip şarkılarını söylerken, çiğ köfte yapıldı ve vatandaşlara ikram edildi.
Halk tarafından seçilen ve yemin ederek görevine başlayan 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN için Turhal Belediyesi tarafından 12 adet ses bombası atıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın TBMM’de yemin ederek göreve başlamasını kutlayan Turhal Belediyesi, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olması sebebi ile 12 adet ses bombası attı. Belediye önünde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda sırası ile ateşlenerek atılan ses bombaları büyük bir gürültü ile patladı.
 
Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler atılan ses bombaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında; Türkiye tarihinde ilk kez yapılan ve halk oylaması ile seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, TBMM’de yemin ederek görevine başlamıştır. Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olması nedeni ile diğer belediyeler gibi bizlerde Turhal Belediyesi olarak 12 adet ses bombası attık. Sayın Cumhurbaşkanımızın görevinin Türkiye ve dünya ülkelerine hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Turhal Belediyesi tarafından bu sene 19.su düzenlenen Koca Kavak Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde yöresel yemek yarışması yapıldı.

Yemek yarışması öncesi konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Celalettin ÖZKAPLAN; “ yarışmaya katılan saygı değer hanımefendilere ilgilerinden ve yaptıkları güzel yemeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yöresel kültürümüze katkı sağlayacağını  düşündüğümüz yarışmanın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmalarının ardından jüri üyeleri yemekleri tadarak not veriler. Kararını veren jüri üyeleri Keşkek yemeğini birinci, nohutlu dolmayı ikinci ve helvayı üçüncü seçtiler. Belediyemiz ise dereceye giren yarışmacılara küçük altın hediye etti.