Turhal Belediyesi

 

Turhal Belediyesi, bir taraftan yeni parklar yaparken, bir taraftan da eski parkları revizyondan geçiriyor. İlçemizde bulunan parklardaki oturma bankları, oyun grupları yenilenerek, bordür taşları boyanıyor,  parklardaki çevre düzenlemeleri  yapılıyor. 

Vatandaşlarımızın parklarda rahat etmeleri için ellerinde gelen gayreti gösteren Belediye ekiplerimiz parklarda çalışmalarına devam ediyor. 

Turhal  Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Ramazan Etkilikleri Milli Egemenlik Parkında yapılıyor. Ramazan ayının ilk gününden itibaren çeşitli etkinliklerle devam eden organizasyon, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Turhal'da Ramazan geceleri, Turhal Belediyesi'nin etkinlikleri ve Milli Egemenlik  Parkı'nda kurulan iftar çadırı ve Ramazan Etkinlik Alanı ile dolu dolu geçiyor. Vatandaşlar Milli Egemenlik  Parkı'ndaki etkinlik alanına  akın ediyor.  Etkinlik alanına kurulan pamuk helvacısı, elma şekercisi, macuncusu, lokmacısı, mısırcısı, şerbetçisi Milli Egemenlik Parkı etkinlik alanında yerini aldı. Unutulmaya yüz tutmuş Ramazan geceleri de vatandaşlara keyifli geceler yaşatıyor.

Etkinlikler kapsamından her gün 1300 ile 1400 kişiye  iftar yemeği veriliyor.  İftar yemeğinin ardından   Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Müziği,  Hacivat –Karagöz Gölge oyunu, Semazen Gösterileri ve bir çok farklı etkinlik Turhallılar ile buluşuyor.  

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER,  Babalar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ Toplumsal yapıyı oluşturan ailenin temel direği, evlatları için cesaretin, güvenin, saygının simgesi babaların sadece yılın bir günü değil her gün hatırlanması gerekir. Toplumsal yapının temeli ailelerde gücün, otoritenin, saygının simgesi, evlatların da ilk kahramanları, ilk oyun arkadaşları babalardır. Babalar evlatlarına annelerimiz kadar sevgilerini göstermeseler de, söylemeseler de aslında her şeyi evlatları için yaparlar.

Ailesinin daha mutlu, daha rahat yaşaması için gece gündüz çalışan, bütün fedakâr babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.