Turhal Belediyesi

 

Ray Mahallesi muhtarı ve mahalle sakinleri belediye hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’ i yemeğe davet etti. Ray Mahallesinde düzenlenen programa Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Başkan Yardımcıları Yusuf GENİŞ, Muzaffer EYİMAYA, Hakan ALPARSLAN, daire müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.
 
Mahalle çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ Kıymetli dostlar bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Göreve geldiğimiz zaman hizmete hangi mahalleden başlayacağımızı masanın üzerine yatırdığımızda bu bölgeyi karar kıldık. Çünkü Ray, Yunus Emre, Nurkavak, ve Gürsel Mahalleleri bu dört mahallenin ortak iki tane özelliği vardı. Birincisi, Doğal gaz çalışmaları  üçte iki oranında tamamlanmıştı. Yani biz asfalt döşediğimiz zaman yeniden bozmaya gerek olmayacaktı. İkincisi de 25 yıldır buraya el atılmamış bir mahalle idi. Bu mahalle aslında bahçeli evleri olan baktığınız zaman evin önünde yeşilliği bulunan, kaldırımları ağaçların meyveleri ve yeşilleri taşmış olduğu bir görüntü olmasına rağmen, kaldırım ve asfaltları çok eski olduğu için gözede hoş görünmüyordu. Bunun üzerine biz 25 yıldır sadece çöp arabasının girmiş olduğu, bu dört mahalleden başladık. Dörtte üç oranında da bu mahallelerin asfalt çalışmalarının tamamladık. Ray mahallesine 9.800 ton asfalt döşedik. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 
Daha sonra Ray Mahallesi Muhtarı Halil ÜNAL,  mahallelerine 25 yıl sonra yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’ e teşekkür plaketi takdim etti.
Turhal Belediyesi’nde 1972- 2014 yılları arasında çalışan ve emekli olan Ömer GÜRELİ için Belediye önünde emeklilik töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Belediye Başkan Yardımcılarımız Yusuf GENİŞ, Hakan ALPARSLAN ve çok sayıda personel katıldı.
 
Turhal Belediyesinde ilk defa düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ Aramızdan emekli olan, tam 42 yıl Turhal Belediyesi’ne hizmet eden Ömer GÜRELİ ağabeyimiz için bu töreni düzenledik. Az özce müdür arkadaşlarıma sordum. Dedim ki bugüne kadar emekli olanlar için bir tören düzenlendi mi? Onlarda herhangi bir tören düzenlenmediğini söylediler.  O zaman bu ilk olsun dedim. İnşallah bundan sonra aramızdan emekli olan, taşeron işçilerimiz dâhil, kim emekli olursa olsun, belediyenin önünde gelenek haline getirip tören ve hediyeler  ile kendisini uğurlayacağız. Ama Ömer GÜRELİ’nin durumu biraz farklı. Birincisi ilk defa kendisi için tören yapılıyor. İkincisi bu kadar süre çalışan başka kimse var mı bilmiyorum. Tam 42 sene çalışmış. Güzel dostlar bu şehir bizim, kim bu şehre hizmet etmiş ise Allah kendisinden razı olsun. Kimin bu şehre emeği geçmiş ise bize de düşen bu emeklerinin karşılığında kendisine şükranlarımızı sunmaktır. Ben bugün sadece Belediye Başkanı olarak değil, Turhal’ın temsilcisi olarak Turhal’a yapmış olduğu 42 yıllık hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyor, bundan sonraki emeklilik hayatında da mutluluklar diliyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Emekli olan Ömer GÜRELİ ye çeyrek altın hediye etti. Başkan Yardımcımız Yusuf GENİŞ kol saati hediye verirken, Başkan Yardımcımız Gürbüzhakan ALPARSLAN ise hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti. Belediyenin eski personellerinden Muharrem KAYA ise personel adına çiçek verdi. Programın ardından Belediye personeli hatıra fotoğrafı çekindi.
 
42 yıl hizmet etmiş olan Ömer GÜRELİ’nin Belediyedeki çalışma hayatı
1972 yılında belediyeye giren Ömer GÜRELİ,
1972 – 1975 yılları arasında Belediye de çaycılık,
1975 – 1981 yıllarında 6 yıl işçilik,
1981 – 1982 yıllarında itfaiye eri
1982 – 1998 Zabıta amirliği
2003 – 2014 yıllarında Zabıta Müdürlüğü yapmış ve bu görevinin sonun da emekli olmuştur.
Kargın Köyü Muhtarı Mahmut Ay Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’e teşekkür plaketi verdi.
Kıvırcık Ali’yi anma programına verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür plaket takdim etti
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Muhtar Mahmut AY ve köy esnafı Ali Rıza AY’a teşekkür etti.
 
 
Başkanımız BEKLER: “BU ŞEHRE BİR SÖZ VERDİK”
Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, İlçeye oto galericiler sitesi yapılacağı bildirildi.
Belediye Kültür Evi’nde düzenlenen toplantıya oto galericilerle bir araya gelen Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, yapılmasını planladıkları oto galericiler sitesi hakkında galericilerin düşüncelerini aldı.
Galericiler Sitesi Projesi Hazırlanırken Esnafın Görüşlerine Önem Verilecek
Toplantı sonrasında galericilerin görüşlerine de büyük önem verilerek bir proje hazırlayacaklarını söyleyen Başkanımız BEKLER, ikinci bir toplantıda hazırlanan bu projeyi hep beraber inceleyeceklerini belirterek, “Bundan sonra projemiz çizilecek. Projemiz çizildikten sonra yine sizi ikinci bir toplantıya davet edeceğim. Toplantı da o projeyi sinevizyona yansıtacağız sizler bir galerici gözüyle ‘başkanım şurası daha geniş olsun’, ‘başkanım şurası eksik olmuş’, ‘başkanım şurası güzel olmuş’ bunları söyleyeceksiniz. Ondan sonra kazmayı vurmaya başlayacağız” dedi.