Turhal Belediyesi

 

Turhal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, mahalle mahalle gezip hurda araçları topluyor.  Kentte görsel kirliliğin yanı sıra sağlık açısından da olumsuzluk oluşturan mahalle aralarındaki hurda araçlar tek tek tespit ediliyor.  Yol kenarlarına ve  boş arsalara bırakılan araçların sahipleri tespit edilenlerden araçları kaldırmaları istenirken sahipsiz olanlar da  belediye ekiplerince bulunduğu yerlerden alınıp hurdalığa götürülüyor.

 

Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından düzenlenen "Anadolu Günleri" etkinliği, Vali Münir KARALOĞLU, İl ve İlçe Belediye Başkanlarının katılımıyla Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı.

Anadolu Günleri fuar alanında Turhal Belediyesi olarak açılan stant da yöresel yemekler, belediye hizmetleri ve ilçe tanıtımı yapılıyor. Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “İlçemizin tanıtımına önem veriyoruz. İlçemizi her platformda tanıtmak istiyoruz. Bursa’da bulunan Tokat’lı ve Turhal’lı tüm hemşehrilerimizi standımızı ziyarete bekliyoruz.” dedi.

TUBİTAK tarafından bu sene Samsun’da 46.sı düzenlenen “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışmasında birinci olan İmam Hatip Lisesi öğrenmen ve öğrencileri Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “yarışmaya katılan öğretmen ve öğrencileri tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Türk Polis Teşkilatı’ nın 170. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları çerçevesinde Tokat İl Emniyet Müdürlüğü - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Tokat Masa Tenisi İl Temsilciliği işbirliği içerisinde 8-9 Nisan 2015 tarihleri arasında 1997 – 2000 doğumlu Bay – Bayan Gençler kategorisinde gerçekleştirilen Polis Haftası Gençler Masa Tenisi Turnuvası birbirinden çekişmeli maçlar ile Ali Yücel Spor Salonumuz da yapılan ikinci gün final serisi maçları ile tamamlandı.

Yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’i makamında ziyaret etti. Ziyaretin sonunda Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, birinci, ikinci ve üçüncü olan sporculara çeyrek altın hediye etti.

Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Merkezi Başkanı ve yönetimi Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER 'e ziyarette bulundu.

Ziyaretle ilgili konuşma yapan Dernek Başkanı Erdal KARAMAN:" Başkanımıza derneğimize yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Her an yanımızda olduğunu biliyoruz. Dernek üyelerimizden ihtiyaçlı olanlarının akülü araçlarının ihtiyaçlarına destek olmasını bekliyoruz." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER:" Engelsiz ve Sağlıklı Yaşam Derneği bizim için önemli bir dernek, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Talepleri ne olursa en kısa sürede karşılayacağız. " dedi. 

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Erdal KAHRAMAN, Belediye Başkanımız Yılmaz  BEKLER 'e teşekkür plaketi takdim etti.