Turhal Belediyesi

 

Turhal Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi arasındaki kardeşlik protokolü, Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE tarafından imzalandı.

Turhal ile Bursa'yı birbirine bağlayan protokol, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE ile Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER tarafından imzalandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi yeni binada imza atılan protokol ile Bursa ve Turhal'ı daha da geliştirecek işbirliklerinin artması hedefleniyor.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER Bursa ile Turhal'ın kardeşliğinden dolayı onur duyduğunu belirterek, "Bursa'nın Çanakkale ile ilgili hassasiyetini biliyoruz. Çanakkale Turhal  için de önemli. "15'liler" adlı türküde de anlatıldığı gibi bizler de her yıl Turhal'dan 15 yaşındaki gençleri, kınalar yakarak Çanakkale'ye uğurluyoruz. İki günlük gezide ilk durak Bursa oluyor. Gençlerimiz Bursa'da Osman Gazi, Orhan Gazi ve Emir Sultan türbelerini ziyaret ediyor, Bursa'nın tarihi birikimini tanıyor. Daha sonra da Çanakkale'ye geçiliyor" şeklinde konuştu.

Bursa'da büyük oranda Turhallı vatandaşın bu kenti severek yaşadığını anlatan Bekler, "Bugün imzamızı attığımız bu protokolle, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Turhal'a örnek ve önder olacak, işbirliğimiz devam edecek" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE ise kentler arasındaki iletişimin yerelde yapılan hizmetlere katkı sağladığını söyleyerek, "Bir yandan Bursa'yı daha çağdaş bir geleceğe taşırken aynı zamanda tüm şehirlerimizin kalkınması için adımlarımızı atıyoruz. Güçlü Türkiye'nin güçlü şehirlerle oluşacağına inanıyoruz. Güçlü projelere adım atmak için ortak çalışmalarımızı daha da artırmalıyız" diye konuştu.
 
Başkan ALTEPE, Tokat ve Turhal'dan çok sayıda vatandaşın Bursa'da yaşadığına işaret ederek, Bursa'nın Çanakkale konusundaki hassasiyetinde Turhal'dan destek görmelerinin de çok anlamlı olduğunu sözlerine ekledi.
İmza töreninin ardından Başkan ALTEPE ve BEKLER, birbirlerine Bursa ve Turhal'a özgü hediyeler verdi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Turhal Belediyesi arasında sağlıklı bir kardeşlik ilişkisi kurulması açısından yerel yönetim çalışmalarına karşılıklı olarak katkıda bulunmayı amaçlayan protokol, aynı zamanda sosyal ve kültürel ilişkileri destekleyen projeleri gerçekleştirebilmeye de imkan tanıyor.

”Çocuk yurdun temelidir. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.” Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Mimar Sinan Ortaokulu tarafından Belediye Önü Cumhuriyet Meydanın’da hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı şenliklerine katıldı. Başkanımız yarışmalarda derece yapan öğrencilerimize hediyelerini takdim etti. Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER : " Okullarda fiziksel aktiviteyi arttırmak amacıyla Halk Sağlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bisiklet dağıtımında öğrencilerimizin sevincine ortak olduk. Tekrardan bu sevinçli günde çocuklarımızın bayramını kutluyorum." dedi.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Turhal Kafkas Kültür Derneği Gençlik Kollarının organize ettiği “ Birlik Beraberlik ve Haluj Gecesi " adıyla düzenlenen dayanışma programına katıldı. Gecede Çerkes kültürünü sergileyen gençler daha sonrasında yöresel haluj yemeğini ikram ettiler. Başkanımız Yılmaz BEKLER : “ Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajında, “23 Nisan 1920… Büyük Türk Milleti’nin varlığının temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi. Bu tarih ki! Türk Milleti’nin; Ulusal Egemenliğinin kayıtsız şartsız kendisinde olduğunu, Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet var olacağını, hiç kimseye boyun eğmeden bağımsız bir şekilde yaşayacağını, tüm dünyaya ilan ettiği bir tarih. Bu tarih ki dünyada eşi benzeri olmayan bir bayramın, Türk çocuklarına armağan edildiği ve her yıl aynı heyecan ve coşku ile kutlanmaya devam edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ilan edildiği bir tarih.

Bugünün küçükleri yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, bu mutlu günlerini en samimi duygularımla kutluyor, sağlık ve mutluluk içerisinde nice 23 Nisan’lara birlikte kavuşmayı temenni ediyorum.” dedi.