Turhal Belediyesi

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, sabah namazı sonrası cami cemaati ile kahvaltıda buluştu.

Kahvaltıya Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’in yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan KOÇ, Belediye Meclis Üyeleri ve cami cemaati katıldı.

Yenişehir Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaatle kahvaltı yapan Belediye Başkanımız: “Her cuma farklı bir camide, sabah namazından sonra camii cemaati ile kahvaltıda buluşacağız, vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip, sohbet edeceğiz.” dedi.

Yenisu Köyü Sosyal, Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetimi Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı Sadık İNÇ, Dernek Başkan Yardımcısı Gazi CAM, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan ER katıldı.

Ziyaretleri hakkında açıklama yapan Dernek Başkanı Sadık İNÇ: “Mayıs ayından itibaren derneğimize katkıları ve destekleri için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Dernek Yönetimine teşekkür etti.

Daha sonra Dernek Yönetimi, Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’e plaket takdim etti.

Turhal Cumhuriyet Çocuk Yuvasında koruma ve bakım altında kalan Umut  için doğum  günü programı hazırlandı.
 
Turhal Cumhuriyet Çocuk Yuvası toplantı salonunda gerçekleştirilen doğum günü programına Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’ in yanı sıra, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hülya ÖZDEMİR, Korumaya Muhtaç Çocuklar Yardımlaşma Derneği Başkanı Hülya ALPAT, Kuruluş Müdür Vekili Duran BULUT, kuruluş personeli ve kuruluşda koruma ve bakım altında kalan çocuklar katıldı.
 
Daha sonra Belediye Başkanımız 1 yaşına giren Umut’a üzerinde “Amcam Beni Çok Seviyoo” yazılı mama önlüğü ve çeşitli hediyeler verdi.
Turhal Güreş ve Güreş Severler Derneği yönetimi Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’e makamında ziyarette bulundu.
Ziyarete Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa UZUN, Dernek Başkanı Ali GENÇ, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet GÜNGÖR, Başpehlivan İlyas YILDIRIM, Antrenörler Gürkan ve Demirkan ERDOĞAN katıldı.
 
Ziyarette konuşma yapan Güreş ve Güreş Severler Derneği Başkanı Ali GENÇ: “Bu zamana kadar güreş camiasına vermiş olduğu desteklerinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, 27 Aralık’ta da ilçemizde yapılacak olan güreş turnuvasına davet ediyoruz.” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER ise: “Ata sporumuz olan güreşlere elimizden geldiği ölçüde desteklemeye devam edeceğiz. Güreş ve Güreş Severler Derneği yönetimine de çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
 Daha sonra Başpehlivan İlyas YILDIRIM, Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER'e çiçek takdim etti.
Karasu Deresinin ıslah edilmemiş geri kalan bölümünün ıslah çalışmaları devam ediyor.
 
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “Karasu Deremizin bir kısmı ıslah edildi, kenarları yapıldı, taş duvar örüldü. Ancak şuanda sanayi sitesi ve Fatih Mahallesi arasında kalan bölge, Hamam Mahallesi ve Borsa Mahallesinin geçtiği yerler perişan durumda. Bu bölge yirmi beş yıldır hiç temizlik görmemiş. Şuanda buranın temizliğine başladık. Devlet Su İşleri de buraların temizliğinde bize yardımcı oluyor. Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü'ne de teşekkür ediyorum.” dedi.