Turhal Belediyesi

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER iftar yemeğinde muhtarlar ile bir araya geldi. Özel bir restoranda düzenlenen iftar yemeğine İlçe Kaymakamı Y. Fatih KADİROĞLU, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan KOÇ, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal ARSLAN, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
 
İftar yemeğinden sonra konuşma yapan Belediye Başkanımız: “  “Öncelikle davetime icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizleri şereflendirdiniz, onurlandırdınız. Bu akşamın bir güzelliği de bu akşamki iftar yemeğinde sadece Turhal’daki mahalle muhtarlarımız yok, aynı zamanda köylerden gelen muhtarlarımız var. Biz sadece Turhal’ın Belediye Başkanı değiliz. Aynı zamanda sizlerinde Belediye Başkanıyız. Sizler de sadece köylerinizin, mahallelerinizin muhtarı değil, aynı zamanda bizim muhtarımızsınız. Bundan dolayı sizler ile zaman zaman bir araya geleceğiz. Sadece mahallenin sorunlarını konuşmayacağız, aynı zamanda köylerimizin de sorunlarını konuşacağız. Seçilmiş insanların şöyle bir özelliği vardır. Onlar halk tarafından seçilmişlerdir ve halka hizmet etmenin, hakka hizmet etmek olduğunu bilirler. Bundan dolayı sizi seçmiş olan insanlara karşı, özellikle kazandıktan sonra sürekli eşit mesafede durun, benim birinci kuralım budur. Bize oy verenlerinde Belediye Başkanıyız, bize oy vermeyenlerinde. Bize dostluk edenlerinde Belediye Başkanıyız, bize düşmanlık yapanlarında Belediye Başkanıyız. Sizlerde muhtarsınız size oy verenlerinde, size dostluk edeninde, düşmanlık edeninde muhtarı olduğunuzu unutmayın. Seçimlerden önce demiştim ki, seçimlerden öncesi siyaset dönemi, ama seçimlerden sonrası siyaset döneminin bittiği dönemdir. Yakamızdan parti rozetini sökeriz, ondan sonra bu şehirde yaşayan 64.000 kişinin Belediye Başkanı oluruz. Belki yüzde kırk dörtler ile seçildik. Ama bugün şöyle bir sorumluluğumuz var, yüzde yüzlerin Belediye Başkanı olmak zorundayız. Sizler ile tekrar bir araya gelmek temennisi ile hepinizi Allah’a emanet ediyor, bütün mahalle ve köy halkına selamlarımı götürmenizi diliyorum.” dedi.
Turhal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, pis koku ve haşerelere karşı ilçedeki çöp konteynerlerını ilaçlı köpükleme sistemi ile dezenfekte ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER; “Temizlik imandandır anlayışı ile hareket ederek ilçemizdeki tüm çöp konteynerlerinde oluşan sinekler ve diğer zararlı böceklerin çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi ve çevre kirliliğinin önlenmesi için dezenfekte çalışması yaptıklarını ifade etti.
 
Başkanımız BEKLER, “Özellikle sıcaklıkların arttığı bugünlerde çöp konteynerlerine atılan evsel atıklar, çevreye rahatsız edici pis koku yayarak vatandaşlarımızı rahatsız etmekte. Periyodik aralıklarla tüm konteynerlerde uyguladığımız bu dezenfekte ile hem pis kokular giderilmiş, hem de haşereler ile mücadele etmiş oluyoruz. Hemşehrilerimden tek isteğim evsel atıklarını su sızdırmaz çöp poşetleri ile birlikte konteynerlere atarlarsa pis kokuları ve haşere üremesini önceden engellemiş oluruz” dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER Kadir Gecesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kadir Gecesi'de Allah’ın rahmeti, bereketi ve mağfiretinin sonsuz olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER, mesajında şunlara yer verdi: "Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kadir Gecesi saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi, bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin İslam âlemine selamet, esenlik huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Başta Filistin olmak üzere, Suriye, Mısır ve Dünyanın birçok yerinde zulüm gören kardeşlerimizin bir an önce kan ve gözyaşlarının dinmesini barış ve güven içerisinde hayat sürdürmelerini Cenabı-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu temenniler içerisinde tüm İslam âleminin ve siz saygı değer Turhallı hemşerilerimin Kadir gecesini tebrik ediyor; huzur içerisinde Ramazan bayramına erişmelerini diliyorum" dedi.

 

 

Turhal Belediyesi Filistin için dua ve gıyabi cenaze namazı programı düzenledi.
Turhal Belediyesi  tarafından bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde Filistin ve Gazze başta olmak üzere İslam coğrafyasının huzura kavuşması ve tüm dünya mazlumları için dua edildi. Milli Egemenlik Parkındaki programa Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, İlçe Kaymakamı Y. Fatih KADİROĞLU, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal ARSLAN, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan KOÇ, İlçe Müftüsü Mehmet AKPINAR, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Program Gazze ve Filistin’de yaşanan olaylarla ilgili slâyt ile başladı. Daha sonra Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER konuşma yaptı.
Konuşma yapan Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER; “Bugün Ramazanı şerifin 27. gecesi. Sizler ile birlikte 27 gündür iftarlarımızı birlikte açtık.
Kimi, zaman sahur yemeklerimizi burada yedik. 27 günlük bu zaman diliminde Türkiye’nin ilahi sanatçılarını ve ünlü ilahi sanatçılarını sizler ile buluşturduk. Kimi zaman semazen gösterileri, kimi zaman Hacivat- karagöz gösterileri oldu. Gönül isterdi ki Ramazanı şerifin bu Kadir gecesinde rahmet ayında ellerimizi gökyüzüne açalım bu gece tüm insanlığın kurtuluşu için dua edelim. Ancak bu gece eller sadece dua için semaya açılmayacak. Aynı zaman da beddua için açılacak. Zalimler için yaşasın cehennem diyen büyüklerin hürmetine, cennet kılıçların gölgesi altındadır diyen Efendimiz(S.A.V) hürmetine, buradan zalimler için bu mübarek gecede Allah’ın Kahhar sıfatına sığınarak zalimlerin üzerine beddualar göndereceğiz. Emin olun bu gecenin yüzü suyu hürmetine yaradan Filistin’de ölen çocukların hürmetine, mabetleri çingenen Müslümanlar hürmetine, Kudüs-ü Şerif hürmetine, alaca atlarda meleklerini gönderecektir. İnşallah. Sizler ile birlikte Gazze’ye gideceğiz,o kardeşlerimizin yaralarını, bu ülkenin hastanelerine taşıyacağız. Onlar ile birlikte Kudüs-ü Şerif de Cuma namazını, bayram namazını kılacağız inşallah. Ama bir şart ile. Ümmeti Muhammet olmanın sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz zaman. Biz biz olmanın gereğini yerine getirdiğimiz zaman. Biz davamızı kuşandığımız zaman, biz şuurlu davrandığımız zaman bunlar olur. Dua iki şekildedir. Birisi kelamlara yapılan dualar, biz bu gecede kelam, dua ve beddualarda bulunacağız. Bir de fiili dualar vardır. Bu fiili dualarda biz Filistinli kardeşlerimize yardım edeceğiz.” dedi.
 
Belediye Başkanımızın konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Mehmet AKPINAR tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından edilen dualar ile program sona erdi.
Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER giyim mağazası açılışına katıldı. Ayrıca açılışa ilçe Kaymakamı Y.Fatih KADİROĞLU, Ak Parti İlçe Başkanı Orhan KOÇ, İlçe Müftüsü Mehmet AKPINAR ve esnaflar katıldı.
 
Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz BEKLER: “ Bugün yine çok güzel bir vitrin ile çok güzel bir mağazanın açılışını yapıyoruz. Gönül istiyor ki ana caddemizin üzerinde bulunan esnaflarımızın vitrinleri dükkânları yenilenmiş olsun ve bizim Turhal’daki vatandaşlarımız alışveriş yapmak içinde bu güzel vitrinli mağazaları tercih etsinler, paramız Turhal’da kalsın, başka şehirlere alışveriş yapmak için gitmeyelim. Buradan şunu da söylemek istiyorum. Belediyeye ait hiçbir viran yer bırakmayacağız. Esnaflar olarak sizlerde bizlere ayak uydurabilirseniz, dükkânlarınızın vitrinlerini yenilerseniz, kampanyalar başlatırsanız Allah’ın izni ile bu şehrin insanı da kazanacak, sizlerde kazanacaksınız. Siz dükkânınıza ne kadar yenilik yaparsanız yapın, biz Belediye Başkanı olarak bir adım sizden önde olacağız. Rekabet ederseniz bizimle yapacaksınız. Biz en güzelini yapacağız, sizlerde bize ayak uydurun sizlerde daha güzelini inşa edin hizmetinde en iyisini Turhal’ın ve Turhallının hizmetine sunalım. Mübarek bir gündeyiz. Yaradandan hayırlı kazançlar, bereketli günler diliyorum, sadece bu açılışını yaptığımız esnafımıza değil, tüm esnaf kardeşlerimizin, Allah emeklerinin karşılığını versin, sizlerinde oruçlarınız, dualarınız, kabul olsun. Kadir Geceniz ve bayramınız mübarek olsun.” dedi.
İlçe Müftüsünün yaptığı dua sonrasında açılış kurdelesi kesildi.