Turhal Belediyesi

 

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle ilçemizdeki tüm öğretmenlere hediye takdim etti.
Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Liselerini bizzat ziyaret ederek, bu okullarda görev yapan öğretmenlerin, öğretmenler gününü karanfil ve “ Ben Bir Öğretmenim ” isimli kitabı hediye ederek kutladı. Diğer okullarımızda çalışan öğretmenlerimizin hediyeleri ise belediyemiz personeli tarafından okul yöneticilerine, öğretmenlerimize takdim edilmek üzere teslim edildi.

 

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan programa katıldı.
 
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki programa Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’in yanı sıra, ilçe Kaymakamı Y. Fatih KADİROĞLU, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel ORHAN, Cumhuriyet Başsavcısı Necati ŞENTÜRK, Emniyet Müdürü Yüksel YILDIRIM, Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIZ, Belediye Başkan Yardımcımız Muzaffer EYİMAYA, İlçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Turhal Şeker Fen Lisesinin hazırladığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini, belirten konuşmaları ile devam eden programda Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Ödül töreninin ardından program öğrencilerin verdiği mini konser ve sonrasında adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin etmesi ile sona erdi.
 
Kültür Merkezindeki programın ardından Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında emekli olan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şelale Restaurant’ta verilen yemeğe katıldı.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “Doğruyu, güzeli, iyiyi; her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan, gerçekleri anlatan; milli birlik ve beraberliğimizin teminatı geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimiz; her insanın hayatında vazgeçilmez ve unutulmaz bir öneme sahiptir.

Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş, medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, bu vesile ile başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

Dumlupınar Üniversitesi Münazara Topluluğu Yönetim Kurulu öğrencileri Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER’i makamında ziyaret ettiler.
Dumlupınar Üniversitesinde okuyan ve aslen Tokat’lı olan öğrencilerden ziyaretleri ile ilgili açıklama yapan Melih Çakır: “ Dumlupınar Üniversitesi’nde yapılacak ‘Tokat Tanıtım Günlerinde’ her örgencinin kendi ili ve ilçesini tanıtacağı programda bizler de Tokat’lı olarak kendi ilimiz olan Tokat’ın ve  ilçelerinin tanıtımı için başlattığımız çalışmaya ilk olarak Turhal ilçesinden başlıyor ve Belediye Başkanımızdan desteklerini bekliyoruz.” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız, Dumlupınar Üniversitesi’nde yapılacak olan Tokat Tanıtım Günleri programında öğrencilerimiz inşallah başarılı olurlar ve Tokat’ımızı, ilçemizi en güzel bir şekilde tanıtırlar. Tabi bizde Turhal Belediyesi olarak ilçemizin tanıtılması için üzerimize düşen ne olursa yapmaya hazırız.” dedi.
 
Daha sonra öğrenciler Belediye Başkanımıza, Dumlupınar Üniversitesi Rektörünün hediyesi olan porselen plaket takdim ettiler. 

  

Turhal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Ray Mahallesindeki asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “ Ray mahallesi Hürriyet Caddesinin giriş kısmında çalışmalarımız başladı. Hürriyet Caddesi tahmini 650 M2 bir cadde. Ray, Yunus Emre ve Gürsel Mahallelerimizde asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Ancak doğalgaz çalışması yapılmamış sokaklar kaldı ve oraları bıraktık. Geri kalan sokaklarımızda ise parke taşı çalışmalarımız devam ediyor. Asfalt yapamadığımız sokakları parke taşı döşeyerek güzelleştireceğiz.
Yunus Emre, Ray ve Gürsel Mahallelerimize yaklaşık 25 senedir el atılmamışdı. Tüm Turhallıları bu mahalleleri gezmeye davet ediyorum. Bu mahallelerimizi gezdikleri zaman inanılmaz durumda değişmiş olduğunu göreceklerdir.  Üç mahallemiz elden geçmiş durumda ve vatandaşlarımızda da büyük bir memnuniyet var. Allah nasip eder, havalarda güzel giderse hem doğalgaz çalışmasına, hem de parke çalışmalarına devam edeceğiz. Gelecek sene ise bahar mevsiminden itibaren doğalgazı tamamlanmış diğer mahallelerimizde asfalt ve parke çalışmaları yapacağız.
 
Seçimlerden önce bu şehrin insanlarına bir söz vermiştim. Çalışmalara en az hizmet almış mahallelerden başlayacağımızı söylemiştik. Sözümüzü tuttuk ve 25 yıldır el atılmamış mahallelerden başladık. İkinci sözümüz ise doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı mahallelere öncelik vereceğimizi söylemiştik. Bu sözümüzü de yerine getireceğiz. Doğalgaz çalışmalarının peşinden çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.
 
Daha sonra Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, Fen İşleri Şefi Ayhan SEZEROL’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.