Turhal Belediyesi

 

Turhal Belediyesi’nin daha estetik bir kent görüntüsü oluşturmak için başlattığı uygulamayla ilçede bulunan elektrik trafo binaları boyanıyor.

Turhal Belediyesi, tarafından ilçe merkezinde bulunan ve çirkin görüntü oluşturan trafo binaları, üzerlerine resimler yapılarak güzel görüntüye kavuşturuluyor. İlçemizde kirli ve üzerlerine yazı yazılmış trafo binaları, manzara resimleriyle süslenerek boyanmaya başladı.

Turhal Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Dursun TÜZÜN ve Hastane yönetimi Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER'E ziyarette bulundu. 

Ziyaretin sonunda Op. Dr. Dursun TÜZÜN ve Hastane yönetimi, Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER'e hastane etrafına yapılan peyzaj ve düzenlemelerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkanımız BEKLER: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençlere armağan eden Atatürk, ‘sizin gibi gençlere malik oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum’ diyerek gençliğe olan inancını ortaya koymuştur. Böylesine değerli bir övgü ve iltifata mazhar olan gençliğimizin de ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda kendisine düşen sorumluluğun bilincinde olması ve bu şuurla hareket etmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” dedi.