TURHAL'DA ALTYAPI MERCEK ALTINA ALINDI

Turhal Belediyesi TUSKİ Müdürlüğü, araç filosunda bulunan 2 yüksek basınçlı kombine kanal temizleme aracı ile ilçe genelinde alt yapı bakım ve temizlik çalışması yapıyor. 

 

Turhal Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (TUSKİ) Müdürlüğü ilçe genelinde alt yapı hatları temizlik ve bakım çalışması yapıyor. TUSKİ ekipleri ilçe genelinde bulunan 190000 bin metre altyapı hattı ve 11789 ızgarada sürdürdükleri kontrollerle altyapıda oluşabilecek sorunların ortadan kalkmasına hem de yapılan altyapı yatırımlarının uzun ömürlü olmasını sağlıyor. 

 

Yapılan temizlik çalışması hakkında bilgi veren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler: ’’İlçemizin üstyapısı kadar altyapısında da çalışmalarımız devam ediyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı arkadaşlarımız ilçemiz genelinde bulunan 190000 bin metrelik altyapımızda oluşabilecek her türlü probleme önlem almak amacıyla 2 adet yüksek basınçlı kombine kanal temizleme aracı ile kontrollerine periyodik olarak devam ediyor. İlçemizde sürekli olarak altyapımızı geliştiriyoruz. Bu temizlik çalışmalarımız ise altyapı hatlarımızın verimli ve uzun ömürlü olmasına katkı sağlıyor. ’dedi. 

 

Ani yağışlarda oluşabilecek olumsuz durumlarda vatandaşların belediyeye haber vermelerini isteyen Başkan Bekler: ‘’ Caddelerimize sokaklarımızda ani baskınlarda altyapıda oluşabilecek olumsuz durumlara karşı Beyaz Masa birimimizi 444 59 40 numarasından arayabilirler. ’dedi. 

 

Oluşturulma Tarihi : 30.06.2022