TURHAL’DAN 14 KİŞİLİK YARDIM EKİBİ ADIYAMAN’A HAREKET ETTİ

Bugün sabaha karşı meydana gelen Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,4 büyüklüğünde ki depremden etkilenen bölgeye AFAD tarafından doğal afet eğitimi almış Turhal Belediyesi görevlileri yola çıktı.

Turhal Belediyesinin çeşitli birimlerinde personeller, AFAD tarafından yapılan acil toplanma uyarısın ardından Turhal Belediyesi önünde toplanarak yola çıktı.

Destek ekibinin sorumlusu Turhal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Bilge Güler; ‘’AFAT bünyesinde oluşturulan, meydana gelebilecek herhangi bir afet durumunda afet zedelerin her türlü beslenme, barınma ve her türlü ihtiyaçlarını gidermek amacıyla AFAD bünyesinde oluşturulan yerel destek ekibinin sorumlusuyum. Turhal Belediyemiz tarından oluşturulan 14 kişilik ekibimizle birlikte sabaha karşı meydana gelen depremden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine görevimiz bize tebliğ edildi. Arkadaşlarımızla birlikte bize Adıyaman Gölbaşına hareket etmek için toplandık. Şu anda yola çıkıyoruz.’’dedi.

Turhal’dan hareket eden ekip, Tokat AFAD Merkezinde gerekli hazırlıklarını yapıp deprem bölgesine hareket edecek.

Ayrıca Turhal Kaymakamlığı ve Turhal Belediyesi birlikteliyle oluşturulan koordinasyon merkezi kararıyla isteyenlerini Turhal Devlet Hastanesi yanında bulunan Mehmet Uzun Spor Salonunda bölgeye gönderilmek üzere kullanılmamış. Battaniye, uyku seti, çocuk bezi, su, kışlık kıyafet ve bot gibi destek malzemeleri kabul edilecek. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 275 13 75 numarasını arayarak evlerine gelecek olan ekiplere de yardım malzemelerini verebilecekler.

Oluşturulma Tarihi : 06.02.2023