DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Turhal Belediyesi, deprem bölgelerinden Turhal’a gelip misafir olan ve ya ev kiralayarak konaklayan depremzedelere erzak kolisi desteği başlattı.

Turhal Belediyesi deprem gününden bugüne kadar şehre gelen 1499 kişiden, erzak kolisi talebinde bulunan 74 aileye 127 adet erzak kolisi yardımı sağladı ve vatandaşlar ihtiyaç duymaları halinde Turhal Belediyesi Beyaz Masa Hattı üzerinden başvuru yaparak erzak kolisi desteğinden faydalanabiliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm birimleriyle birlikte yardıma koşan Turhal Belediyesi hem deprem bölgelerine yaptığı iş makinesi, AFAD destek personeli, yiyecek yakacak ve elbise yardımlarının yanında Turhal’da misafir edilen depremzedelere de erzak kolisi ve giyecek desteğinde bulunarak yalnız bırakmıyor. Gıda kolilerinin içerisinde pirinç, mercimek, kuru fasulye, nohut, makarna,  irmik, un, çay, zeytin, yağ, reçel, şeker ve tuz olmak üzere toplam 16 temel ihtiyaç malzemesi yer alıyor.

Depremzede kardeşlerimizde şehrimizi ve aşımızı paylaşıyoruz

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler hem deprem bölgelerine hem de Turhal’da misafir olan depremzedelere verdikleri hizmetler hakkında bilgiler paylaşarak; ‘’Depremin sabahı hemen 14 kişilik ekibimizi deprem bölgesine ulaştırdıktan sonra toplamda 35 tır yakacak, giyecek,  gıda maddeleri ve 3 iş makinemizi deprem bölgesine ulaştırdık. Bugüne kadar da bölgelerden gelen talepler dâhilinde araçlarımızı göndermeye devam ediyoruz. Şimdi ise şehrimize gelen depremde vatandaşlarımızı yalnız bırakmayarak yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda şehrimizde misafir ettiğimiz 1499 kardeşimizle Turhal Belediyesi olarak tek tek ilgilenmeye hallerini hatırlarını sorarak talepleri doğrultusunda ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Belediyemize bağlı Hanımeli Kurslarında üretilen iç çamaşırı, pijama takımı, günlük elbise gibi kıyafetleri aynı zamanda içerisinde temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu gıda kolilerimizi de talepler doğrultusunda kendilerine ileterek, depremzede kardeşlerimizle şehrimizi ve aşımızı paylaşıyoruz.’’ Dedi.

Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz Hizmetinizde

Başkan Bekler Psikolojik destek ihtiyacı olan depremzedelere de hizmet verdiklerini belirterek;’’ Belediyemiz bünyesinde uzman psikolog eşleğinde, psikolojik destek almak isteyen misafirlerimiz Psikolojik Danışmanlık Merkezimize başvurabilirler.’’ İfadelerini Kullandı.

İhtiyaç talepleri Beyaz Masa Hattı ile karşılanıyor.

Her depremzede kardeşimizi ikametinde ziyaret etmeye çalışıyor, ziyaretlerimizde bizden talep edilen her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Her hangi bir ihtiyacı olan ya da yeni bir ihtiyacı ortaya çıkan tüm misafirlerimiz Belediyemiz Beyaz Masa Hattına ulaşarak ihtiyaçlarını bize bildirebilirler.’’dedi.

Oluşturulma Tarihi : 28.02.2023