TURHAL BELEDİYESİ TEKNİK PERSONELLERİ DEPREM BÖLGESİNDE 330 BİNANIN HASAR TESPİT ÇALIŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Turhal Belediyesi tarafından Hatay’ın Defne ilçesine hasar tespit çalışmalarına katılmaları için gönderilen Belediye ekipleri, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yönlendirmeleriyle 330 binanın hasar tespitini tamamladı.

Tüm Türkiye’yi derinden yaralayan depremin ilk gününden itibaren imkânlarını seferber eden Turhal Belediyesi, 10 ili etkileyen deprem bölgesinde incelemelerde ve hasar tespitinde bulunmak amacıyla inşaat mühendisi ve inşaat teknikerinden oluşan 4 kişilik uzman ekibini gönderdi.

Hatay’ın Defne İlçesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın planlamasında çalışma yürüten ekipler ilçe genelinde kendilerine verilen bölgelerde ki binalarda teknik çalışmalar yürüttü. Deprem bölgesinde bulunan 330 binanın bilimsel teknikler kullanılarak hasar durumları belirlendi.

Büyük Türk Milleti Olarak Bu Günleri Birlikte Aşacağız

Deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarla ilgili açıklama yapan Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, yaptığı açıklamada; “Bu büyük afet hepimizi çok üzdü. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Depremin ilk anından itibaren Turhal Belediyesi olarak bizler elimizden gelen ne varsa yaptık. Depremzedelerin barınma ihtiyaçlarına cevap vermek için AFAD destek deprem bölgesine göndererek çadır kurma faaliyetlerine destek olduk. İş makinelerimiz, araçlarımız ve personelimizle deprem ile ilgili yapılması gereken ne varsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Belediyemizde görevli teknik personelimizden oluşan4 kişilik ekibimizi, Hatay’ın Defne ilçesinde hasar gören binaların durumlarını incelemek üzere görevlendirdik. Arkadaşlarımız, bölgede faaliyet gösteren ilgili kurumlarla işbirliği içinde bir şekilde 330 binanın hasar tespitlerini gerçekleştirdi. Büyük Türk Milleti olarak bu günleri birlikte aşacağız.” dedi.

Oluşturulma Tarihi : 02.03.2023