RAMAZAN ÖNCESİ TURHAL’DA FIRIN DENETİMLERİ BAŞLADI

Turhal’da ilçesinde, Ramazan ayına sayılı günler kala belediye zabıta ekipleri tarafından sabah saat 04.30'da başlanarak fırınlarda temizlik, hijyen ve ekmek gramajı denetimi yapıldı.

Belediye zabıta ekipleri, Turhal ilçesinde bulunan fırınlarda gerçekleştirdikleri denetimlerde, fırınlardaki hijyenik şartların uygunluğunu kontrol etti ve fırıncılara ekmek gramajı konusunda uyarılarda bulundu. Denetimler sırasında, fırıncıların işletmelerinde hijyen koşullarını sağlamaları, fırınların temizliği, personelin el temizliği ve kullanılan malzemelerin hijyeni gibi konulara dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca ekmek gramajının doğru bir şekilde belirlenmesi ve tüketici haklarının korunması için uygun ağırlıklarda ekmeklerin satılması gerektiği konusunda uyarılar yapıldı.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, denetimlerin amacının halk sağlığını korumak olduğunu belirterek, " Kıymetli Turhallılar, herkese hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar diliyorum. Ramazan ayımıza sayılı günlerin kaldığı bu mübarek günlerde biz de belediye olarak zabıta ekibi arkadaşlarımızla beraber sabah dört buçukta fırınları denetlemeye çıktık. İnşallah temizlik, hijyen ve gramajla alakalı kontrollerimizi yaptık. Ramazan boyunca da marketlerde ve fırınlarda üretim yapan diğer bölümlerde de kontrollerimizi sürekli bir şekilde devam ettireceğiz. ‘’dedi.

Denetimler sırasında eksiklik tespit edilen işletmelere idari işlemler uygulandı. Fırın ve imalathane denetim çalışmaları ramazan ayı içerisinde de devam edecek.

Oluşturulma Tarihi : 17.03.2023