TURHAL BELEDİYESİ’NE DUYGULANDIRAN BAĞIŞ

Ankara Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi Ebru AYAN, Turhal Belediyesine 5 adet köpek kulübesi bağışladı.

Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümü öğrencisi Ebru AYAN, 2. Sınıf Eğitim Görevlileri Prof. Dr. H. Güçlü YAVUZCAN, Dr. Öğr. Üyesi Murat ÖNDER, Dr. Cemil YAVUZ ve Barış GÜR öncülüğünde sokak hayvanları için Final projesini “Yaşamak istediğin gibi yaşat” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü. Kendi imkânlarıyla Proje kapsamında hazırlamış olduğu 5 adet köpek kulübesini Turhal Belediyesi barınağına bağışladı.

Hazırladığı kulübeler hakkında konuşan Ebru AYAN, ‘’Bölümümüz olarak ‘’Yaşamak istediğin gibi yaşat.’’ sloganıyla harekete geçerek farklı illerde sokak hayvanları için çeşitli ürünler tasarladık. Ben ise tasarımından üretimine kadar her şeyiyle birebir ilgilendiğim 5 adet kulübe ürettim. Bu kulübeleri ise Turhal Belediyesi Hayvan barınağına ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılması için hediye ettim. Turhal Belediyesine ve tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. Bu tarz faaliyetlerin çeşitli üniversitelerde de gerçekleşmesini diyorum.’’ dedi.

Genç öğrencinin yaptığı bağışa teşekkür eden Belediye Başkanımız İlker BEKLER, “Öğrenci kardeşimin gösterdiği davranışın herkese örnek olması gerekir. Kardeşimiz sayesinde sokakta yaşayan dostlarımız yeni evlerine kavuşacak, kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korunacak. Bağışlanan bu kulübeleri Turhal’ın çeşitli noktalarına yerleştireceğiz. Bizler Belediye olarak sokakta yaşayan dostlarımız için görevlerimizi eksiksiz olarak yerine getirmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan gelen bu tür destekler bizi sevindiriyor.” dedi.


Oluşturulma Tarihi : 01.07.2021