2. MAHALLE KONAĞIMIZ İSKELE MAHALLESİNDE YÜKSELİYOR

 

Turhal Belediyesi olarak, mahallelere donatı alanları kazandırmaya ve mahallelilere sosyalleşme alanı sağlayan mahalle konaklarına bir yenisi daha ekliyoruz.

Tek kattan oluşan 140 metrekare genişliğinde ki İskele Mahallesi Mahalle  Konağı, mahallelinin ihtiyaç duyduğu alanları içinde barındıracak. İskele Mahallesi Sakarya Sokak girişinde bulunan Mahalle Konağı mimarisiyle de göz dolduracak.

Mahalle kültürünün devamı için mahalle konaklarının önemini vurgulayan Belediye Başkanı İlker Bekler,‘’Müftü Mahallesi Mahalle Konağının ardından ilçemize kazandırmaktan mutluluk duyduğumuz 2. konağımız olan İskele Mahallesi Mahalle Konağımız mahalle halkının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.’’dedi.

Mahalle Kültürü Yaşatılmaya Devam Edecek

Amaçlarının ilçe genelinde mahalle konağı sayısını artırmak olduğunu ifade eden Başkan Bekler,’’Vatandaşlarımız için iyi vakit geçirme yerleri olan bu güzel mekânlarımızda mahalle kültürünü yaşatılmaya devam edilecek. Sene ortasına doğru yapımını bitirerek ilçemizin, mahallemizin kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.’’ Dedi.

Oluşturulma Tarihi : 17.01.2022