TURHALIMIZA BEŞ YILDIZLI BARINAK

Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler 2017 Projelerinden Hayvan Barınağını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Hayvan barınağı yetkili veterinerinden bilgiler alan, sokak hayvanlarıyla yakından ilgilenen Başkan Bekler; “Hayvan barınağımız bitmiş bulunmakta, Hayvan barınağımız adeta Hayvan Rehabilitasyon ve Yaşam Merkezi durumunda çevre düzenlemesiyle, ağaçlandırmasıyla, yeşillendirilmesiyle, açık ve kapalı barınaklarıyla, yağmurluk ve padoklarıyla, hayvan kulübeleriyle, karantina alanıyla, ameliyat hanesi, yoğun bakım odasıyla bütün standartlara uygun şekilde hazırlanarak hizmete açılmış durumda.” diye konuştu.

“Mazeret değil Çözüm üretiyoruz”

Sözlerine Turhallı vatandaşların şikayetlerine açıklık getirmek için devam eden Başkan Bekler; “Turhallı vatandaşlarımız sokak  hayvanlarımızdan şikayetçi durumdalar, Bizlerin sokak hayvanlarını telef etmemiz, toplayarak dağlara bırakmamız mümkün değil, dağlara bıraksak dahi köylere iniyorlar birbirlerini yiyorlar biz bu günahın vebaline ortak olmamak için hayvan barınağımızda sokak hayvanlarımızı tedavi ederek sonradan yaşam alanlarına yani sokağa  bırakıyoruz.” dedi

 

“Hayvan Besleme Ünitelerimizi faaliyette”

Sokak hayvanlarının  aç kalmamaları için her ihtimali düşündüklerini ifade eden Başkan Bekler; “Sokakta olan hayvanlarımızın soğuk kış günlerinin hissedildiği şu günlerde aç kalmamaları için Hayvan Beslenme Üniteleri ilçemizin belli başlı köşe noktalarına yerleştirilmiş durumda Belediye olarak biz gıdalarını eksik bırakmamaya çalışıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızda bu ünite noktalarına mamalar bırakarak hayvanlarımıza destek olabilirler.”

“Peygamberimizi örnek alıyoruz.”

Hayvanları Koruma Kanunundan sonra çalışmalarında zorluklar yaşadığını belirten Başkan Bekler  Sosyal medyada hayvanlara eziyet edilen görüntüler görülmekte Bizlere toplayalım telef edelim mesajları geliyor. Biz savaşa giderken bir anne köpek doğum yapıyor diye ordunun yönünü değiştiren Hz Muhammed (s.a.v)’in ümmetiyiz. Turhal Belediyesi olarak hayvanlarımızla yaşamayı ilke edinmiş durumdayız. Hayvan barınağımızla onları tedavi ediyor. Tekrar onları yaşama alanları hayatın içerisine bırakıyoruz.” diye konuştu.

“Hayvan Ambulansı hizmete giriyor”

Turhal Belediyesi olarak Turhal’ın merhamet diyarı olduğunu ifade eden Başkan Bekler; Nasıl bir insanımız hastalandığında, yaralandığında olası kaza durumunda ambulans gidiyorsa, Turhal Belediyesi olarak sokak hayvanlarımız hastalandığında, yaralandığında vatandaşlarımızın 275 10 31 nolu santral numaramızı arayarak ekiplerimizin müdahale etmelerine yardımcı olabilirler.

Oluşturulma Tarihi : 12.01.2018