ENGELLİ ÇOCUKLAR ASKER OLDU

Turhalımızda bedensel ve zihinsel engelli çocuklar 15’liler askeri kıyafetini giyerek kınaları yakıldıktan sonra yemin ettiler. Çocuklarının mutlu gününe ortak olan aileler, sevinç gözyaşı döktü.

Belediyemiz ve Ak Parti Turhal Kadın Kolları Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği etkinlikte  bedensel ve  zihinsel engelli çocuklarımız asker oldu. Kule düğün salonlarında gerçekleştirilen etkinlikte engelli çocuklar tarihi 15’liler askeri kıyafetini giydirildikten sonra kınaları yakılarak kuranı kerimler eşliğinde asker yemini edildi. Engelli çocukların toplum için ne kadar  özel olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Yılmaz Bekler  “Erkek çocuklarımıza asker kıyafetler giydirerek temsili olarak askere yolcu edeceğiz Ellerine kınalar yakacağız Böylece her Türk gencinin askeri elbise giyip askere gitme özlemini de gidermiş olacağız bu programı düzenleyen ekibime ve bizlere yardımcı olan Ak Parti Turhal Kadın Kolları Başkanlığına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Engelli çocukların temsili askere gitme töreninde konuşan  Ak Parti Turhal Kadın Kolları Başkanı Ayla Bedirhan Çelik “Bizler 15’liler diyarı Tokat Turhal da bu temsili törende normal askeri kıyafet seçmedik. Biz şunu anlatmaya çalışıyoruz, Bu toraklarda 15 yaşında gencecik çocuklarımız nasıl askere gittiyse, yine bu topraklardan gencecik çocuklarımız bu şekilde askere gitmeye taliplidir gönüllüdür demek istiyoruz. Bu mesajı en iyi ifade edecek bu kıyafetlerdir bunu ifade etmeye çalıştık” Engelli aileleri de, gururlu bir gün yaşadıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Oluşturulma Tarihi : 20.02.2018