ŞEHİDİMİZ J.UZM.ÇVŞ.KADİR SEÇGİN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehidimiz J.Uzm. Çvş Kadir SEÇGİN Şenyurt Beldesinde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Hatay’ın Belen ilçesinin Amanos Dağları'nın yüksek kesimlerindeki Çerçikaya Mevkii'nde, operasyona giden jandarma ekibini taşıyan askeri aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaralanan 7 askerden biri olan ve yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan J.Uzm. Çvş Kadir SEÇGİN için İlçemize bağlı Şenyurt Beldesinde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye, Vali Dr. Ozan BALCI, şehidin ailesi ve yakınları, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER, Turhal Kaymakam Ali GÖKAY, Tokat Milletvekilleri Mustafa ARSLAN, Kadim DURMAZ ve Yücel BULUT, Belediye Başkanımız İlker BEKLER, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal ARSLAN, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Turhal Devlet Hastanesi morgundan alınan Şehidimiz J.Uzm. Çvş Kadir SEÇGİN’in cenazesi, evinde helallik alınmasının ardından Cuma namazını müteakip yapılan tören ve kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı.

Vali Dr. Ozan Balcı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER şehidin cenazesine sarılan Türk Bayrağını ve şehidin fotoğrafını Şehit Babası Ali SEÇGİN’e teslim etti.


Oluşturulma Tarihi : 04.10.2019